Alle winnaars van de Oscars 2021 op een rij

And the winner is...
@media (max-width: 679px){#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9db19d img{#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{width: 470px;height: 470px;}}@media (min-width: 680px) and (max-width: 680px){#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9db19d img{#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{width: 624px;height: 624px;}}@media (min-width: 681px) and (max-width: 1320px){#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9db19d img{#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{width: 1290px;height: 726px;}}@media (min-width: 1321px){#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9db19d img{#fig-6169e3c9db19d img.lazyloading{width: 948px;height: 533px;}}Oscars 2021 winnaars

De felbegeerde en meest prestigieuze filmprijzen ter wereld zijn uitgereikt en daarmee is de 93e editie van de Oscars een feit. Wie hebben een gouden beeldje in ontvangst mogen nemen?

De grote winnaar

De Academy Awards werden vannacht, met een paar maanden vertraging door de coronapandemie, dan eindelijk gehouden. Minder spectaculair dan we gewend zijn, omdat slechts honderdzeventig genodigden aanwezig mochten zijn in het Dolby Theatre in Los Angeles.

De grote winnaar was de geprezen film Nomadland, die onder andere de prijs voor Beste Film en Beste regisseur in ontvangst nam. Met deze winst schreef de film ook meteen geschiedenis. Regisseur Chloé Zhao is de tweede vrouw en de eerste vrouw van kleur ooit die er met de award voor Beste Regisseur vandoor ging.

@media (max-width: 680px){#fig-6169e3c9dbb21 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbb21 img{#fig-6169e3c9dbb21 img.lazyloading{width: 624px;height: 0px;}}@media (min-width: 681px) and (max-width: 1320px){#fig-6169e3c9dbb21 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbb21 img{#fig-6169e3c9dbb21 img.lazyloading{width: 980px;height: 0px;}}@media (min-width: 1321px){#fig-6169e3c9dbb21 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbb21 img{#fig-6169e3c9dbb21 img.lazyloading{width: 1272px;height: 0px;}}
Chloé Zhao krijgt de Oscar voor Beste Regie

Alle winnaars op een rij

Beste Film
The Father
Judas and the Black Messiah
Mank
Minari
WINNAAR: Nomadland
Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Beste Regie
Lee Isaac Chung - Minari
Emerald Fennell - Promising Young Woman
David Fincher - Mank
Thomas Vinterberg - Another Round
WINNAAR: Chloé Zhao - Nomadland

Beste Acteur
Riz Ahmed - Sound of Metal
Chadwick Boseman - Ma Rainey's Black Bottom
WINNAAR: Anthony Hopkins - The Father
Gary Oldman - Mank
Steven Yeun - Minari

Beste Actrice
Viola Davis - Ma Rainey's Black Bottom
Andra Day - The United States vs. Billie Holiday
Vanessa Kirby - Pieces of a Woman
WINNAAR: Frances McDormand - Nomadland
Carey Mulligan - Promising Young Woman

Beste Mannelijke Bijrol
Sacha Baron Cohen - The Trial of the Chicago 7
WINNAAR: Daniel Kaluuya - Judas and the Black Messiah
Leslie Odom Jr. - One Night in Miami
Paul Raci - Sound of Metal
Lakeith Stanfield - Judas and the Black Messiah

Beste Vrouwelijke Bijrol
Maria Bakalova - Borat Subsequent Moviefilm
Glenn Close - Hillbilly Elegy
Olivia Colman - The Father
Amanda Seyfried - Mank
WINNAAR: Youn Yuh-jung - Minari

Beste Originele Scenario
Judas and the Black Messiah
Minari
WINNAAR: Promising Young Woman
Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

@media (max-width: 680px){#fig-6169e3c9dbcf9 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbcf9 img{#fig-6169e3c9dbcf9 img.lazyloading{width: 624px;height: 0px;}}@media (min-width: 681px) and (max-width: 1320px){#fig-6169e3c9dbcf9 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbcf9 img{#fig-6169e3c9dbcf9 img.lazyloading{width: 980px;height: 0px;}}@media (min-width: 1321px){#fig-6169e3c9dbcf9 img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbcf9 img{#fig-6169e3c9dbcf9 img.lazyloading{width: 1272px;height: 0px;}}
Daniel Kaluuya krijgt de Oscar voor Beste Mannelijke Bijrol

Beste Aangepaste Scenario
Borat Subsequent Moviefilm
WINNAAR: The Father
Nomadland
One Night in Miami
The White Tiger

Beste Animatiefilm
Onward
Over the Moon
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon
WINNAAR: Soul
WolfWalkers

Beste Internationale Film
WINNAAR: Another Round (Denemarken)
Better Days (Hong Kong)
Collective (Roemenië)
The Man Who Sold His Skin (Tunesië)
Quo Vadis, Aida? (Bosnië en Herzegovina)

Beste Documentaire
Collective
Crip Camp
The Mole Agent
WINNAAR: My Octopus Teacher
Time

Beste Originele Muziek
Da 5 Bloods
Mank
Minari
News of the World
WINNAAR: Soul

Beste Originele Liedje
WINNAAR: 'Fight for You' - Judas and the Black Messiah
'Hear My Voice' - The Trial of the Chicago 7
'Husavik' - Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga
'Io sì (Seen) - The Life Ahead (originele titel: La vita davanti a sé)
'Speak Now' - One Night in Miami

Beste Geluid
Greyhound
Mank
News of the World
Soul
WINNAAR: Sound of Metal

Beste Art Direction/Production Design
The Father
Ma Rainey's Black Bottom
WINNAAR: Mank
News of the World
Tenet

@media (max-width: 680px){#fig-6169e3c9dbe1b img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbe1b img{#fig-6169e3c9dbe1b img.lazyloading{width: 624px;height: 0px;}}@media (min-width: 681px) and (max-width: 1320px){#fig-6169e3c9dbe1b img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbe1b img{#fig-6169e3c9dbe1b img.lazyloading{width: 980px;height: 0px;}}@media (min-width: 1321px){#fig-6169e3c9dbe1b img.lazyloading{background: #eee;}#fig-6169e3c9dbe1b img{#fig-6169e3c9dbe1b img.lazyloading{width: 1272px;height: 0px;}}
Nicolas Becker (scherm), Jaime Baksht, Michelle Couttolenc, Carlos Cortes en Phillip Bladh krijgen de Oscar voor Beste Geluid

Beste Cinematografie
Judas and the Black Messiah
Mank
News of the World
WINNAAR: Nomadland
The Trial of the Chicago 7

Beste Make-Up en Haar
Emma
Hillbilly Elegy
WINNAAR: Ma Rainey's Black Bottom
Mank
Pinocchio

Beste Kostuumontwerp
Emma
WINNAAR: Ma Rainey's Black Bottom
Mank
Mulan
Pinocchio

Beste Montage
The Father
Nomadland
Promising Young Woman
WINNAAR: Sound of Metal
The Trial of the Chicago 7

Beste Special Effects
Love and Monsters
The Midnight Sky
Mulan
The One and Only Ivan
WINNAAR: Tenet

Beste Korte Documentaire
WINNAAR: Colette
A Concerto Is a Conversation
Do Not Split
Hunger Ward
A Love Song for Latasha

Beste Korte Film
Feeling Through
The Letter Room
The Present
WINNAAR: Two Distant Strangers
White Eye

Beste Korte Animatiefilm
Burrow
Genius Loci
WINNAAR: If Anything Happens I Love You
Opera
Yes-People

Laatste nieuws